Wycieczka do Parku Dinozaurów i Zoo w Świerkocinie
Korzystając z trwających wakacji i słonecznej pogody mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach w dniu 28.07.2016r wyruszyły na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich Park natychmiast urzekł podopieczne swoim wyjątkowym klimatem, a najbardziej leśna ścieżka edukacyjnaz czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Pani przewodnik krętym szlakiem zatopionym w zieleni prowadziła nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczyliśmy jak wyglądały pierwsze ssaki i stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. Wycieczka w prehistorię była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Kolejnym przystankiem na wycieczkowej mapie było Zoo Safari w Świerkocinie. Jadąc autokarem podopieczne mogły podziwiać egzotyczne zwierzęta takie jak zebry, antylopy, strusie czy lamy w ich prawie naturalnym środowisku. Kolejną atrakcją było oglądanie zwierząt w mini ZOO. Szczególnie podopiecznym podobały się zwinne, zabawne surykatki, małpy oraz rodzina białych lwów. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się kozy które można było dotykać i karmić. Na wszystkie dziewczyny czekały też atrakcje w Parku Rozrywki: przejażdżki karuzelami, plac zabaw. Ostatnim punktem wycieczki była "uczta" w McDonalds. Ten dzień był bardzo udany i obfitujący w atrakcje. Podopieczne po powrocie do Domu z pewnością miały wiele do opowiedzenia opiekunom!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!